,

Wysokie zwycięstwo nad PTK Pabianice

W meczu 10. kolejki FGE Wisła Can-Pack Kraków wysoko pokonała PTK Pabianice 82:44. Najskuteczniejsza w zespole Białej Gwiazdy Katarzyna Krężel zdobyła 14 punktów. W drużynie Białej Gwiazdy przed własną publicznością zaprezentowała się po raz pierwszy Tina Charles. Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczcono pamięć zmarłej Teresy Swędrowskiej.

,

Wisła Can-Pack Kraków mecz rozpoczęła w następującym zestawieniu Katarzyna Krężel, Dora Horti, Anke De Mondt, Tina Charles i Paulina Pawlak. Od pierwszego gwizdka sędziów wiślaczki rzuciły się do ataku. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Tina Charles, która sfinalizowała akcję 2+1 a faulowała Katarzyna Salska. Za moment znów punkty na konta swoje i Wisły Can-Pack zapisała mistrzyni olimpijska. W trzeciej minucie spotkania pierwsze punkty zdobyły zawodniczki PTK, a konkretnei Marta Błaszczyk. W 5 minucie spotkania Biała Gwiazda prowadziła już 16:7. W 7 minucie znakomity rzut z dystansu oddała Katarzyna Krężel, a chwilę później także 3 punkty zdobyła Paulina Pawlak. W 8 minucie Wisła Can-Pack prowadziła 23:9. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem krakowianek 25:11.

W drugiej kwarcie trwał napór na pabianicki kosz. A rozpoczęła rzutem z dalekiego dystansu Anke De Mondt. Za moment za 3 punkty piłkę do pabianickiego kosza posłała Cristina Ouvina i na tablicy wyników widniał rezultat 31:11 dla Wisły Can-Pack. Pierwszy punkt w tej części gry dla PTK Pabianice zdobyła dopiero w 6 minucie Joanna Rozwandowicz, która po faulu Katarzyny Suknarowskiej wykorzystała jeden z dwóch przyznanych rzutów wolnych. W dalszej części trwał silny napór krakowianek. Na dwie minuty przed upływem czasu gry drugiej kwarty 3 punkty zdobyła Katarzyna Krężel. Ta sama zawodniczka tuż przed syreną kończąca drugą kwartę znów do pabianickiego kosza posłała piłkę zdobywając 3 punkty. Ostatecznie druga odsłona zakończyła się wysoką wygraną Wisły Can-Pack 23:7.

Przy wyniku 48:18 dla mistrzyń Polski rozpoczęła się trzecia kwarta spotkania. Znów 3 punkty zdobyła Anke De Mondt. Jednak od tego momentu napór Wiślaczek osłabł. Zespół z Pabianic nabrał nieco więcej rozpędu. Jako pierwsza w tej części gry punkty dla PTK z rzutów wolnych po faulu Tiny Charles zdobyła Katarzyna Salska (51:20). W 4 minucie tej części ta sama zawodniczka oddała rzut z dystansu zdobywając 3 punkty dla PTK. Ostatecznie kwarta kończy się remisem 13:13.

W ostatniej kwarcie tempo meczu nie było już takie jak w pierwszej połowie, a także drużyna z Pabianic, która dobrze zaprezentowała się w trzeciej kwarcie już nie grała z takim impetem. Początek tej kwarty to seria punktów dla Wisły Can-Pack. A przewagę Mistrzyń Polski powiększały: Justyna Żurowska, Dora Horti, Cristina Ouvina, dwukrotnie Petra Stampalija. Po tej serii na tablicy wyników było 71:33 dla Wisły Can-Pack. W 4 minucie ostatniej kwarty po faulu Dory Horti dwa rzuty wolne wykorzystała Katarzyna Salska. Minutę później 3 punkty dla PTK zdobyła Monika Jasnkowska (71:36). Na 1 i 25 sekund przed zakończeniem groźnej kontuzji doznała zawodniczka PTK Katarzyna Salska, która tuż po zakończeniu meczu na noszach opuśicła halę Wisły.

Wisła Can-Pack wygrała kolejne spotkanie w Ford Germaz Ekstraklasie tym razem wysoko pokinując beniaminka - PTK Pabianice 82:44. Przed wiślaczkami teraz tydzień przygotowań do ważnego meczu 18.11.2012 r. z CCC Polkowice. Do drużyny za parę dni ma dołączyć Katie Douglas.

Wisła Can-Pack Kraków - PTK Pabianice 82:44 (25:11, 23:7, 13:13, 21:13)
Wisła: Krężel 14, De Mondt 13, Ouvina 10, Suknarowska 8, Charles 8, Żurowska 6, Horti 6, Stampalija 6, Czarnecka 6, Pawlak 5.
PTK: Jasnowska 18, Salska 11, Błaszczyk 5, Okulska 3, Rozwandowicz 3, Gajda 2, Krajewska 2, Piestrzyńska 0, Bogacka 0, Szałecka 0.