,

W starciu beniaminków lepszy ten z Rzeszowa

W rywalizacji beniaminków Ford Germaz Ekstraklasy przekonywujące zwycięstwo odniósł ten z Rzeszowa. Podopieczne Wojciecha Downar-Zapolskiego wygrały z PTK Pabianice 93:61.

,

Przed spotkaniem trener gospodyń Wojciech Downar-Zapolski ostrzegał przed lekceważeniem rywalek. - Pabianice nie przyjadą tu tylko po to, by rozegrać mecz, ale będą chciały go wygrać. Musimy mieć to na uwadze - studził euforyczne nastroje kibiców, wywołane po środowej, pewnej wygranej z Widzewem Łódź. Nawet doświadczony szkoleniowiec rzeszowskiego beniaminka Ford Germaz Ekstraklasy nie spodziewał się tak łatwego i pewnego zwycięstwa.

Spotkanie od początku do końca rozgrywane było pod dyktando gospodyń. Festiwal rzutowy rozpoczęła już na samym początku "trójka" Magdy Kaczmarskiej. Córka byłego koszykarza i trenera ze Stalowej Woli Leszka Kaczmarskiego, obecnego na trybunach hali w Łańcucie, była jednym z najjaśniejszych punktów teamu Wojciecha Downara-Zapolskiego zdobywając najwięcej punktów w całym meczu - 19. Do jej poziomu dostosowały się także pozostałe akademiczki w tym Agnieszka Krzywoń i Joanna Kędzia. W zespole PTK Pabianice robiła co mogła Monika Jasnowska, ale bez konkretnego wsparcia ze strony koleżanek, nie była w stanie wziąć na siebie całego ciężaru tego jednostronnego widowiska. Do przerwy Rzeszowianki prowadziły 46-27, rządząc i dzieląc na parkiecie.

W szóstej minucie czwartej kwarty przewaga gospodyń urosła już do 35 punktów, a na parkiecie w zespole Wojciecha Downara-Zapolskiego pojawiły się zawodniczki z ławki Edyta Czerwonka, Agata Rafałowicz i Klaudia Kąsek, utrzymując bezpieczny dystans do rywalek. Pabianiczanki skapitulowały ostatecznie 3 minuty przed końcem po fatalnej kontuzji liderki PTK Moniki Jasnowskiej. Reprezentacyjna koszykarka w jednym ze starć o piłkę doznała urazu kolana (wstępna diagnoza - zerwane więzadła) i z ogromnym bólem i płaczem opuściła parkiet, wspierana przez ekipę medyczną zawodów. AZS OPTeam Rzeszów po raz drugi triumfuje w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy i wskakuje na ósme miejsce w tabeli PLKK. PTK Pabianice wciąż bez zwycięstwa okupuje ostatnią lokatę.

AZS OPTeam Rzeszów - PTK Pabianice 93:61 (22:13, 24:14, 30:16, 17:18)
AZS: Kaczmarska 19, Kędzia 16, Kuncewicz 15, Czerwonka 13, Krzywoń 9, Metcalf 6, Rafałowicz 5, Kotnis 5, Mukosiej 5, Kąsek 0.
PTK: Jasnowska 15, Gajda 10, Bogacka 9, Rozwandowicz 6, Błaszczyk 6, Piestrzyńska 6, Szałecka 3, Okulska 2, Kowalska 2, Krajewska 2, Sobczyk 0.