,

Centrum Wzgórze jedzie do Łodzi na mecz z PTK

W ramach XIV kolejki Ford Germaz Ekstraklasy zespół Centrum Wzgórze Gdynia zmierzy się na wyjeździe z PTK Pabianice.

,

Oba zespoły spotkają się w tym sezonie już po raz drugi. W pierwszej rundzie gdynianki bez większych problemów pokonały zespół Edyty Koryzny 72:59. W tamtym meczu najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyły Talisa Rhea (20 pkt) oraz Małgorzata Misiuk (12 pkt). Wśród przyjezdnych najskuteczniejsza były Joanna Rozwandowicz (17 pkt) i Dorota Sobczyk (16 pkt).

Koszykarki z Pabianic nie wygrały w tym sezonie jeszcze żadnego spotkania i zajmują obecnie dziesiąte miejsce w tabeli. Pomimo niezbyt korzystnego bilansu jutrzejsze rywalki gdyńskiego zespołu w każdym meczu walczą od pierwszej do ostatniej minuty. W ubiegłą sobotę koszykarki trener Koryzny w meczu w Gorzowie były bliskie sprawienia niespodzianki. Zawodniczki z Pabianic prowadziły przez ponad 20 minut spotkania, a losy zwycięstwa w tym meczu ważyły się do samego końca. Pomimo dziesięciopunktowej porażki, zawodniczki z Pabianic bardzo dobrze zaprezentowały się w tym spotkaniu. Najskuteczniejszymi zawodniczkami zespołu PTKMonika Jasnowska oraz Dorota Sobczyk, które zdobywają kolejno 10,5 oraz 7,9 pkt średnio w każdym meczu.

Gdynianki są obecnie na fali wznoszącej. Po kilku porażkach z rzędu, podopieczne Vadima Czeczuro pokonały kolejno AZS OPTeam Rzeszów oraz Widzew Łódź i odzyskały pewność siebie. Wśród gdynianek średnio co mecz dwucyfrową zdobycz punktową notują na swoim koncie Antonia Bennett (13 pkt), Małgorzata Misiuk (11,6) oraz Talisa Rhea (10,7pkt).

Czy gdyniankom uda się podtrzymać dobrą passę i wygrać trzecie spotkanie z rzędu? Przekonamy się już w piątek. Początek spotkania zaplanowano na godz. 15:30.Spotkanie rozegrane zostanie w Łodzi w hali Widzewa.