,

Kolejna fantastyczna czwarta kwarta

W ramach 14. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy zespół Centrum Wzgórze Gdynia, pomimo złego początku meczu, pokonał w Hali Parkowa w Łodzi drużynę PTK Pabianice 47:68.

,

Piątkowe spotkanie, które rozegrane zostało w hali łódzkiego Widzewa, rozpozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla podopiecznych Edyty Koryzny. Gdynianki od samego początku miały problem z oddaniem celnych rzutów nawet z czystych pozycji, a ich błędy wykorzystywane były przez pabianiczanki. Głównie dzięki skutecznej Dorocie Sobczyk, gospodynie prowadziły po 10 minutach 14:13. Spośród podopiecznych Vadima Czeczuro 5 punktów w tej części meczu zdobyła Leah Kassing, zaś 4 dołożyła Lorin Dixon. Pomimo, że początek drugiej kwarty był w wykonaniu gdyńskich zawodniczek dużo lepszy, a do zdobywania punktów włączyła się Talisa Rhea, to gdynianki wciąż nie mogły odnaleźć swojego rytmu gry. Choć koszykarki Centrum Wzgórze wyszły na 3-punktowe prowadzenie 19:16, to Sobczyk oraz Agata Gajda celnymi rzutami doprowadziły najpierw do remisu, a chwilę później znów wyprowadziły swój zespół na prowadzenie. Na minutę do zakończenia pierwszej połowy wyszły nawet na najwyższe, pięciopunktowe prowadzenie. W końcówce gdynianki odrobinę zniwelowały tą stratę i po 20 minutach było 26:22.

Piętnastominutowa przerwa lepiej wpłynęła na zawodniczki z Gdyni. Koszykarki Centrum Wzgórze najpierw doprowadziły do remisu po 28, a w chwilę później wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Co prawda gospodynie nie chciały poddać się tak łatwo i głównie dzięki wspomnianym Sobczyk oraz Gajdzie zniwelowały stratę swojego zespołu do zaledwie jednego "oczka" po 30 minutach (38:39), to w ostatniej odsłonie meczu miały już niewiele do powiedzenia. Agresywna obrona gdyńskiej ekipy spowodowała, że pabianiczanki popełniały błąd za błędem. Nieporadność zespołu gospodyń wykorzystały bez najmniejszych problemów Antonia Bennett, Rhea oraz Kassing, które celnie rzucały kosz za koszem. Gdynianki przez pierwsze 7 minut ostatniej kwarty prowadziły już nawet 21:0 i niewiele brakowało, by taka sytuacja utrzymała się do końca meczu. Honoru swojego zespołu broniły wciąż Gajda oraz Sobczyk, które w ostatniej odsłonie zdobyły 9 puntków. Jednak w porównaniu z grą gdyńskich koszykarek, które zdobyły aż 29 "oczek", było to za mało. Gdynianki wygrały trzeci mecz z rzędu, tym razem pokonując PTK Pabianice 68:47.

Kolejne spotkanie gdynianki rozegrają już w sobotę, 15 grudnia. Rywalem zespołu Centrum Wzgórze Gdynia, w ostatnim przed przerwą świąteczną meczu, będą akademiczki z Rzeszowa. Początek meczu zaplanowano na godz. 16:00.