,

Gdynianki wracają na ligowe parkiety

Po niespełna miesięcznej przerwie koszykarki zespołu Centrum Wzgórze Gdynia wracają na ligowe parkiety. Pierwszym rywalem gdynianek będą zawodniczki KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

,

Podopieczne Dariusza Maciejewskiego z bilansem 6 zwycięstw i 7 porażek zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli, czyli zaledwie jedną pozycję niżej niż gdynianki. Wśród akademiczek najskuteczniejszymi zawodniczkami są Chineze Nwagbo (15,2 pkt, 9,1 zb), Agnieszka Skobel (13,1 pkt) oraz Sybil Dosty (11,2 pkt, 8,5 zb). Amerykańska silna skrzydłowa zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najlepiej zbierających w naszej lidze.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami, które rozegrane zostało 17 października 2012 r. w Gorzowie lepsze okazały się gospodynie. Głównie dzięki znakomitej formie Chineze Nwagbo oraz Agnieszki Makowskiej, które zdobyły kolejno 23 i 18 punktów, gorzowianki wygrały 74:58. W naszym zespole 13 "oczek” zdobyła Lorin Dixon, 10 pkt dołożyła Talisa Rhea.

Gdynianki po słabszym początku sezonu mają obecnie bardzo dobrą passę. Podopieczne Vadima Czeczuro wygrały siedem ostatnich spotkań z rzędu. Zwycięstwa w lidze przeplatają się z wygranymi meczami w ramach Pucharu Polski ViaSMS.pl CUP. W przerwie świąteczno-noworocznej, gdynianki pokonały również w meczu towarzyskim kadrę U-20. Ostatnie zwycięstwo odniosły w ubiegłą środę, kiedy to w derbowym spotkaniu pokonały Gold Wings Brokers GTK Gdynia 79:42.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami trenera Czeczuro są Antonia Bennett, Talisa Rhea oraz Małgorzata Misiuk. Notują one kolejno 13,2 pkt, 11,3 pkt oraz 10,6 pkt średnio w każdym meczu.

Czy gdyniankom uda się zrehabilitować za porażkę w pierwszej rundzie i utrzymać obecną formę? Przekonamy się już w sobotę!

Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00!