Plan wykonany, CCC prowadzi 2:0

,

Dzisiejszy mecz pomiędzy CCC Polkowice a łódzkim Widzewem miał podobny przebieg do wczorajszego. Gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie od początku do końca i ostatecznie zwyciężyły wysoko - 91:46.

,

Pierwsze punkty dla polkowiczanek zdobyła dziś Valeriya Musina, dla której był to bardzo udany występ. - Dobrze mi się dziś grało. Jestem zadowolona ze zwycięstwa - skwitowała Rosjanka po końcowej syrenie. Musina rzuciła dziś 19 punktów. O jedno "oczko" więcej zanotowała Nneka Ogwumike, a Magdalena Leciejewska zdobyła punktów 14.

Od pierwszej syreny gospodynie dyktowały warunki gry. Po 10 minutach polkowiczanki prowadziły 23:8. łodzianki nie radziły sobie z szybkimi atakami gospodyń, same zaś miały duże problemy ze sforsowaniem szczelnej defensywy CCC. Po 20 minutach tablica świetlna w hali przy ulicy Dąbrowskiego pokazywała wynik 46:26 dla gospodyń. Łodzianki miały niską skuteczność rzutową, bardzo słabo spisywały się w walce na tablicach, a także miały duży problem ze stratami, których do przerwy zanotowały aż 10, przy zaledwie dwóch CCC. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Łodzianki nadal pudłowały nawet z czystych pozycji, traciły mnóstwo piłek, co przekładało się na łatwe zdobycze punktowe polkowiczanek. Trener Jacek Winnicki wypuszczał na parkiet młode koszykarki swojego zespołu - Dorotę Mistygacz, Dominikę Owczarzak i Karolinę Puss. Te odwdzięczały się dobra grą. Końcówka trzeciej i początek czwartej kwarty to popis skuteczności Musiny, która skończyła kilka akcji z rzędu powiększając przewagę swojego zespołu. Dwie i pół minuty przed końcowa syreną podopieczne trenera Winnickiego prowadziły 86:42, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 91:46.

- Graliśmy naszą koszykówkę i osiągnęliśmy swój cel. Przed nami mecz numer trzy, ale najpierw koncentrujemy się Final Four Pucharu Polski, w którym chcemy pokazać się z jak najlepszej strony - powiedział trener CCC.

W rywalizacji ćwierćfinałowej Ford Germaz Ekstraklasy, w serii do trzech zwycięstw, CCC prowadzi 2:0. Mecz numer trzy 12 marca w Łodzi.

CCC Polkowice - Widzew Łódź 91:46 (23:8, 23:18, 23:11, 22:9)
CCC: Ogwumike 20, Musina 19, Leciejewska 14, Snell 12, Majewska 7, Zoll 5, Owczarzak 5, Skorek 4, Puss 3, Palau 2, Mistygacz 0.
Widzew: Janowska 10, Tondel 8, Pawlak 7, Rzeźnik 7, Bednarczyk 6, Kopczyk 4, Chomicka 2, Dziwińska 2, Kolasa 0, Modelska 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla CCC.