,

Wisła Can-Pack blisko półfinału

W drugim meczu play-off Ford Germaz Ekstraklasy Wisła Can-Pack Kraków pokonała KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkpolski 71:56. Najskuteczniejszą wiślaczką okazała się Daria Mieloszyńska-Zwolak, która zdobyła 16 punktów. Mistrzynie Polski prowadzą w ćwierćfinałowej rywalizacji 2:0.

,

Drugi mecz ćwierćfinałowy Wisła Can-Pack Kraków rozpoczęła od prowadzenia 5:0, po punktach zdobytych przez Justynę Żurowską oraz Erin Phillips. Pierwsze punkty dla gorzowskich akademiczek zdobyła Agnieszka Skobel, ale błyskawicznie odpowiedziała Justyna Żurowska. W 3 minucie spotkania celny rzut zza linii 6,75 m oddała Katarzyna Krężel i zespół Białej Gwiazdy prowadził 10:2. Wówczas o przerwę poprosił trener KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Dariusz Maciejewski i od tego momentu obraz gry się zmienił. Zawodniczki z Gorzowa szybko zaczęły odrabiać straty i w 7 minucie pierwszej kwarty po celnym rzucie z dalekiego dystansu oddanym przez Magdalenę Szajtauer KSSSE AZS PWSZ objął prowadzenie 11:10. Na minutę przed zakończeniem pierwszem kwarty Erin Phillips doprowadziła do remisu 14:14, ale końcówka pierwszej odsłony należała do gorzowianek, które dość nieoczekiwanie, ale zasłużenie wygrały pierwszą kwartę 20:14.

Druga kwarta rozpoczęła się od "trójki" Anke De Mondt. Jednak po chwili Magdalena Szajtauer wykończyła akcję zespołu z Gorzowa i akademiczki były na prowadzeniu 22:17. W piątej minucie drugiej kwarty Magdalena Szajtauer sfaulowała Darię Mieloszyńską-Zwolak. Wiślaczka celnie wykonała dwa przyznane rzuty wolne i doprowadziła do wyrównania 23:23. Po chwili prowadzenie dla zespołu przyjezdnego odzyskała Agnieszka Skobel, ale za moment znów celny rzut z dalekiego dystansu oddała Anke De Mondt i Wisła Can-Pack objęła prowadzenie 26:25. Druga kwarta zakończyła się zwycięstwem zespołu mistrzyń Polski 16:12, ale po dwóch kwartach lepszą była ekipa z Gorzowa prowadząc 32:30.

Tablicę wyników w trzeciej kwarcie jako pierwsza uruchomiła Agnieszka Makowska podwyższając do 4 punktów przewagę KSSSE AZS PWSZ. Ale od tego momentu Wisła Can-Pack nabrała wiatru w żagle. Justyna Żurowska zdobywając dwa punkty zmniejszyła stratę swojego zespołu do 2 punktów a po chwili dwie akcje zakończone trafieniem zza linii 6,75 m sfinalizowała Katarzyna Krężel i zespół Wisły Can-Pack Kraków wyszedł na prowadzenie 38:34. Mistrzynie Polski systematycznie zwiększały przewagę, ale należy podkreślić, że bardzo ambitnie przeciwstawiały im się akademiczki z Gorzowa. W 5 minucie trzeciej kwarty po trafieniu Tiny Charles Wisła Can-Pack prowadziła 42:36 by ostatecznie trzecią kwartę wygrać 22:12.

Przy wyniku 52:44 rozpoczęła się ostatnia ćwiartka spotkania. Jako pierwsza punkty tej części meczu zdobyła Chineze Nwagbo. Jednak odpowiedź Wisły Can-Pack była szybka, a celnym rzutem za trzy punkty popisała się najkuteczniejsza wiślaczka Daria Mieloszyńska-Zwolak. Gorzowianki walczyły do końca, na 6 minut przed zakończeniem celny rzut za trzy punkty oddała kapitan KSSSE AZS PWSZ Katarzyna Dźwigalska zmniejszając stratę swojego zespołu do 7 punktów (58:51 dla Wisły CP), jednak po chwili Erin Phillips wykończyła akcję Wisły Can-Pack i krakowianki prowadziły 60:51. Mistrzynie Polski końcowkę spotkania zagrały spokojnie jednak bardzo stanowczo wygrywając ostatnią kwartę 19:12 i całe spotkanie 71:56.

Wisła Can-Pack w rywalizacji ćwierćfinałowej objęła prowadzenie 2:0. Teraz przed wiślaczkami walka o Puchar Polski w najbliższy weekend w Polkowicach, a przeciwniczkami mistrzyń Polski w meczu połfinałowym będzie bydgoskie Artego.

Wisła Can Pack Kraków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 71:56 (14:20, 16:12, 22:12, 19:12)
Wisła Can-Pack: Daria Mieloszyńska-Zwolak 16, Katarzyna Krężel 14, Justyna Żurowska 10, Tina Charles 9, Erin Phillips 8, Anke De Mondt 8, Dora Horti 4, Joanna Czarnecka 2, Paulina Pawlak 0.
KSSSE AZS PWSZ: Chineze Nwagbo 16, Agnieszka Makowska 13, Agnieszka Skobel 10, Magdalena Szajtauer 9, Katarzyna Dźwigalska 4, Claudia Trębicka 2, Katarzyna Jaworska 2, Klaudia Czarnodolska 0, Beata Jaworska 0.