Dwa kontrakty w Artego
fot. Łukasz Lubiński

,

Lista aktualności

Dwa kontrakty w Artego

Roczne umowy z drużyną Artego Bydgoszcz podpisały Ewelina Gala i Justyna Jeziorna - taką informację przekazał nam Jarosław Kotewicz, menedżer brązowych medalistek ubiegłego sezonu.

,

To drugi i trzeci kontrakt w drużynie Artego Bydgoszcz. Wcześniej dwuletnią umowę podpisała Elżbieta Mowlik.

W sezonie 2012/2013 Ewelina Gala wystąpiła w 30 spotkaniach Ford Germaz Ekstraklasy, w których notowała średnio 6.1 punktu, 4 zbiórki i 0.5 asysty na mecz (na parkiecie spędzała niespełna 18 minut) oraz w 6 meczach Pucharu Polski ViaSMS.pl CUP (średnio 11 punktów, 6.3 zbiórki i 1 asysta). - Bardzo się cieszę, że udało się zostać w Bydgoszczy. Cenię sobie współpracę z klubem Basket 25, drużyną Artego. Warte podkreślenia i ważne jest to, że już pod koniec sezonu tak ja, jak i klub, chcieliśmy dalszej współpracy. W Bydgoszczy są naprawdę fajni ludzie, profesjonaliści, którzy dbają o nas, więc po co szukać czegoś innego - powiedziała Ewelina Gala.
 

29 meczów w Ford Germaz Ekstraklasie zanotowała zaś na swoim koncie Justyna Jeziorna. Rzucająca bydgoskiego klubu zdobywała średnio 4.1 punktu, a także notowała 4 zbiórki i 1.2 asysty na mecz. W rozgrywkach Pucharu Polski ViaSMS.pl Cup jej średnie to: 7.6 punktu, 2 zbiórki i 1.2 asysty (zagrała w 5 spotkaniach). - Artego to naprawdę fajna drużyna, organizacyjnie fajny klub no i brązowe medalistki minionego sezonu. Wierzę, że w nadchodzącym sezonie cele również będą przed zespołem wysokie i powalczymy o miejsce w czołówce tabeli. Ja też lubię sobie stawiać wysokie cele, nie lubię grać o żadną stawkę - powiedziała Justyna Jeziorna. - Wolny czas po sezonie wykorzystałam na zaleczenie ran, przeszłam operację nosa, ale wszystko jest w porządku i rozpoczęłam indywidualne treningi. Nie można przecież dwa miesiące nic nie robić. Z drużyną spotkamy się w zależności od terminu rozpoczęcia rozgrywek na początku sierpnia albo tak jak podczas poprzednich przygotowań w ostatnim tygodniu lipca. Podoba mi się Bydgoszcz, lubię spacery po Rynku. Nie przeniosłam tu wprawdzie z Polkowic córki, bo tam chodzi do szkoły i ma koleżanki. Jak mama gra w kosza i mam nadzieję, że pójdzie w moje ślady - dodała zawodniczka Artego.

Dla obu koszykarek będzie to drugi sezon z rzędu jaki spędzą w Bydgosczy. - Cieszymy się bardzo, że kolejne brązowe medalistki postanowiły związać się z naszym klubem - powiedział Jarosław Kotewicz, menedżer Artego Bydgoszcz.