,

Kadra uniwersjadowa: Szwedki za mocne

Reprezentacja polskich koszykarek przegrała swój pierwszy mecz na Uniwersjadzie. Pogromczyniami Polek okazały się Szwedki, wygrywając 69:48.

,

Tagi: Uniwersjada

Mecz od początku nie układał się po naszej myśli. Już po 4 minutach gry na tablicy wyników było 12:2 dla Szwedek, które w kolejnych minutach jeszcze powiększały swoją przewagę. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się gigantyczną różnicą punktową, z wynikiem 23:6 dla Szwecji. W drugiej kwarcie na parkiecie nadal rządziły zawodniczki ze Skandynawii. Szwedki dołożyły do różnicy kolejnych 7 punktów i do przerwy było 45:21.

Druga połowa spotkania do najciekawszych nie należała. Oba zespoły spisywały się wręcz tragicznie w ofensywie. Za przykład niech posłuży trzecia kwarta, w której w sumie zdobyto 22 punkty, z czego 15 rzuciły Polki, minimalnie zmniejszając przewagę. W ostatniej odsłonie dużo lepiej ze skutecznością nie było, ale tym razem to Szwedki zdobyły więcej oczek, pieczętując swoją zdecydowaną wygraną.

W drugim meczu naszej grupy Rosjanki wprost rozbiły Mongolię. Przewaga 100 punktów to w koszykówce bardzo rzadka przypadłość, ale Rosjanki o nią się postarały i pokonały Mongolię 123:23. Ciekawostką jest fakt, że w trzeciej kwarcie drużyna z Azji nie zdobyła żadnego punktu.