,

Lista aktualności

Ukrainka dołącza do gdyńskiego zespołu

Basketball Investments SSA informuje, że kolejną zawodniczką, która dołączyła do zespołu Riviera Gdynia jest Ukrainka, Krystyna Matsko.

,

22-letnia koszykarka, mierzy 182 cm i może występować na pozycji niskiej skrzydłowej.

Matsko całą swoją zawodową karierę spędziła w ukraińskim Tim-Scuf. W sezonie 2012/13, jej zespół występował jednocześnie w lidze ukraińskiej oraz Lidze Bałtyckiej. W rozgrywkach tej pierwszej, nowa zawodniczka Riviery notowała 15,0 punktów, 8,9 zbiórki oraz 2 asysty średnio w każdym meczu. We wspomnianej Lidze Bałtyckiej, Matsko zdobywała średnio 13,8 punktów oraz 8,1 zbiórki.

Krystyna Matsko ma za sobą również występ na tegorocznych Mistrzostwach Europy, które w czerwcu rozegrane zostały we Francji oraz na Uniwersjadzie w Kazaniu. W trzech meczach Eurobasketu skrzydłowa notowała 3,7 pkt oraz 1,3 zbiórki średnio w każdym meczu. Lepsze statystyki notowała na Uniwersjadzie, gdzie notowała 6,6 punktu oraz 5 zbiórki w każdym meczu.

Na obu tych turniejach trenerem Mastko był jej obecny trener klubowy, Vadim Czeczuro. Szkoleniowiec pokłada w tej zawodniczce duże nadzieje: - Znamy się z Krystyną od dłuższego czasu. Jest to zawodniczka, która swoją walką i zaangażowaniem wywalczyła sobie miejsce w pierwszym składzie reprezentacji Ukrainy. Widać po niej, że wciąż chce się rozwijać i dlatego też trafiła do ligi polskiej. Po występach w kadrze miała propozycje również z innych lig europejskich, ale to wysoki poziom w Polsce przekonał ją do wybrania drużyny z Gdyni - mówi o swojej podopiecznej Vadim Czeczuro. - Myślę, że Krystyna będzie ważnym ogniwem naszego zespołu, dlatego cieszę się, że już od pierwszych treningów znalazła wspólny język z pozostałymi zawodniczkami - dodaje trener.