,

ME U-18: Polki wygrały dywizję B!

Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 najlepszym zespołem mistrzostw Europy dywizji B. Pewne awansu do koszykarskiej elity biało-czerwone w ostatnim meczu turnieju pokonały Belgię 60:55, a w pierwszej piątce turnieju znalazła się Angelika Stankiewicz.

,

Kadra U18 kobiet jako ostatnia zakończyła swój udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Na Węgry Polki udały się z zamiarem wywalczenia awansu do dywizji A i plan wykonały. W całym turnieju nasza reprezentacja przegrała tylko jedno spotkanie, ulegając w drugim meczu imprezy Litwie. Później podopieczne Romana Skrzecza zanotowały serię sześciu zwycięstw z rzędu, w tym to najważniejsze w półfinale, otwierające drogę do dywizji A.

Finał był starciem drużyn, które zrealizowały swój cel na węgierski turniej. Lepiej rozpoczęły go Polki, po 6 minutach gry prowadząc 10:3. Choć mecz zakończył się różnicą pięciu punktów, to w żadnym momencie rywalki nie znajdowały się w tym spotkaniu na prowadzeniu. Najwyższą przewagę nasza reprezentacja wypracowała na początku trzeciej kwarty i wynosiła ona jedenaście punktów.

Belgia - Polska 55:60 (15:17, 8:13, 18:16, 14:14)

Punkty dla Polski: Angelika Stankiewicz 18, Amalia Rembiszewska 11, Monika Naczk 9, Sylwia Bujniak 8, Weronika Telenga 6, Agata Stepień 6, Aleksandra Wajler 2, Magdalena Szajtauer 0, Jowita Ossowska 0.