Euroliga: Rywalki minimalnie lepsze od polskich drużyn

,

Rivas Ecopolis Madryt pokonał Wisłę Can-Pack Kraków 62:60, a ekipa Kibirkstis-VICI Wilno wygrała 68:66 z CCC Polkowice w pierwszych spotkaniach Euroligi kobiet.

,

Po pierwszej połowie spotkania wydawało się, że Wisła Can-Pack nie będzie miała problemu z pokonaniem rywalek z Madrytu. Krakowianki prowadziły nawet dziesięcioma punktami, co powinno być bezpieczną przewagą. W kolejnych kwartach ekipa Rivas Ecopolis zbliżała się do gospodyń. W czwartej kwarcie udało im się wyjść na prowadzenie. W końcówce to Wisła Can-Pack musiała gonić wynik. Po rzutach wolnych Janetel Lavender był remis po 60, ale ostatni celny rzut w meczu oddała Frida Eldebrink i to hiszpanki cieszyły się z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Wisła Can Pack Kraków - Rivas Ecopolis Madryt 60:62 (22:14, 11:9, 11:18, 16:21)

Wisła Can-Pack: Lavender 19, Quigley 12, Tamane 10, Szott-Hejmej 8, Żurowska 4, Ouvina 4, Pawlak 3, Krężel 0

Rivas Ecopolis: Eldebrink 18, Casas 13, Nicholls 10, Gil 8, Ocete 4, Allison 4, Gimeno 4, Bermejo Moreno 1, Schumacher 0

Zespół z Wilna był skuteczny w pierwszych minutach spotkania i dzięki temu utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie. Po trafieniu Grety Sniokaite przyjezdne wygrywały nawet 35:24 w drugiej kwarcie. To nie załamało mistrzyń Polski. W kolejnej części meczu ekipa CCC wzięła się za odrabianie strat. Dzięki rzutowi Jeleny Skerović zespołowi z Polkowic brakował zaledwie punkt do wyrównania. Później drużyna trenera Jacka Winnickiego wyszła nawet na prowadzenie, ale w końcówce kluczowe okazały się rzuty wolne Vity Kuktiene.

CCC Polkowice - Kibirkstis-VICI Wilno 66:68 (14:18, 13:19, 20:11, 19:20)

CCC: McCarville 14, Snell 11, Skerović 11, Skorek 10, Leciejewska 8, Musina 6, Majewska 6, Owczarzak 0

Kibirkstis-VICI: Kuktiene 18, Pikciute 12, Sniokaite 10, Krastina 8, Valentiene 8, Aleksandravicius 6, Mershon 4, Kvederaviciute 2, Alminaite 0