Euroliga: Drugie zwycięstwo krakowianek

,

Wisła Can-Pack wygrała drugi mecz w Eurolidze kobiet. Krakowianki pokonały w środę węgierski UE Sopron 67:61. Ekipa CCC Polkowice z kolei przegrała z rosyjskim Sparta&K MR Vidnoje 55:67.

,

Kluczem do zwycięstwa Wisły Can-Pack była trzecia kwarta, którą krakowianki wygrały 24:12. W ostatniej części meczu gospodynie odrabiały straty, a sporo punktów zdobywała przede wszystkim Katarina Tetemondova. Węgierskiej ekipie zabrakło jednak czasu, a wicemistrzynie Polski utrzymały bezpieczną przewagę do samego końca spotkania. Najlepszą zawodniczką Wisły Can-Pack była Jantel Lavender, która zdobyła 24 punkty i 10 zbiórek. Zane Tamane dołożyła do tego 16 punktów. Sara Krnjić rzuciła 12 punktów dla UE Sopron.

Fatalna pierwsza kwarta w wykonaniu zawodniczek z Polkowic nie pozwoliła im na zwycięstwo w meczu z Sparta&K MR Vidnoje. CCC przegrało tę część meczu 6:22. Później spotkanie było zdecydowanie bardziej wyrównane. Mistrzynie Polski minimalnie wygrały nawet trzecią i czwartą kwartę, ale nie wystarczyło to do odrobienia strat. Najlepszymi zawodniczkami w ekipie gości były Belinda Snell i Janel McCarville, które zdobyły odpowiednio 14 i 12 punktów. W rosyjskim zespole wyróżniała się Sonja Petrović - zakończyła spotkanie z 18 punktami na koncie