Euroliga: Kolejne zwycięstwa polskich drużyn

,

Ekipa CCC Polkowice pokonała Perfumerias Avenida 57:53, a Wisła Can-Pack Kraków wygrała wysoko z BK IMOS Brno 79:58 w kolejnej kolejce Euroligi kobiet.

,

CCC Polkowice – Perfumerias Avenida 57:53

Gospodynie świetnie rozpoczęły to spotkanie – pierwszą kwartę wygrały aż 26:13. W drugiej połowie zespół z Hiszpanii odrabiał jednak straty. Jeszcze na początku ostatniej części meczu mistrzynie Polski prowadziły 12 punktami. Ekipa gości w samej końcówce zbliżyła się nawet na trzy punkty, ale ostatecznie nie zdołała doprowadzić nawet do remisu. Największy wpływ na sukces CCC miały Walerija Musina i Belinda Snell, które zdobyły łącznie 31 punktów. W zespole Perfumerias Avenida wyróżniała się Eshaya Murphy (26 punktów). To trzecie zwycięstwo zespołu trenera Jacka Winnickiego w tym sezonie Euroligi kobiet.

Wisła Can-Pack Kraków – BK IMOS Brno 79:58

Krakowianki po raz pierwszy w tym sezonie wygrały mecz przed własną publicznością w Eurolidze kobiet! Już po pierwszej kwarcie, wygranej aż 18:5, widać było, że to liderki Basket Ligi Kobiet są w tym meczu drużyną lepszą i bardziej zdeterminowaną. Co prawda kolejne części meczu były już bardziej wyrównane, ale zespół z Brna nie potrafił zagrozić krakowskiej ekipie. Jantel Lavender zdobyła dla Wisły Can-Pack aż 26 punktów i pięć zbiórek. W zespole gości najlepsza była Anna Jurcenkova (15 punktów, 10 zbiórek).