,

ME U18: Dywizja A utrzymana

Reprezentacja Polski pokonała Grecję 60:46 (14:17, 17:12, 18:10, 11:7) tym samym podopieczne Romana Skrzecza i Iwony Jabłońskiej utrzymały miejsce w dywizji A na kolejny rok. W przyszłym roku w Mistrzostwach Europy do lat 18 zagra drużyna, która rok temu w Poznaniu zdobyła brązowy medal podczas ME U16.

,

Pierwszą kwartę wygrała drużyna Grecji 17:14, jednak w drugiej odsłonie nasza reprezentacja zagrała lepiej i po 20 minutach Polska prowadziła 31:29. W drugiej połowie obie drużyny starały sie walczyć o korzystny dla siebie wynik. W trzeciej kwarcie przewagę 10 punktów wypracowała sobie reprezentacja Polski, która w ostatniej odsłonie nie pozwoliła sobie już wydrzeć zwycięstwa. Jutro o godzinie 12.45 czasu polskiego w spotkaniu o 13 miejsce nasza reprezentacja zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Belgia - Słowacja. Punkty dla Polski: Kopczyk 3, Idczak 0, Durak 9, Zalesiak 6, Skobel 13, Bibrzycka - ng (nie grała), Bednarczyk 1, Kaczmarczyk 6, Półtorak 22, Ćwiklińska 0, Jujka - ng, Hylewska - 0.