,

ME U18: Polska na 14. miejscu

Reprezentacja Polski przegrała w ostatnim meczu mistrzostw Europy do lat 18 ze Słowacją 54:60 (18:12, 18:11, 9:28, 9:9). Tym samym biało-czerwone zajęły w tej imprezie 14. miejsce.

,

Pierwsze dwie kwarty to popisowa, zespołowa gra polskiej reprezentacji. Podopieczne Romana Skrzecza i Iwony Jabłońskiej grały bardzo konsekwentnie, dzięki czemu zdobywały punkty z wypracowanych pozycji. Tak dobra gra zaowocowała trzynastopunktową przewagą do przerwy (36:23). W drugiej połowie, zwłaszcza w trzeciej odsłonie, Polki zupełnie zatraciły skuteczność. Mnożyły się błędy nic więc dziwnego, że Słowaczki wręcz rozgromiły biało-czerwone w trzecich dziesięciu minutach, wygrywając tę część gry aż 28:9. Po takim ciosie nasze reprezentantki nie potrafiły się już podnieść i w czwartej kwarcie nie były w stanie odwrócić losów spotkania. Punkty dla Polski: Kopczyk 9, Kaczmarczyk 8, Bednarczyk 8, Skobel 7, Zalesiak 6, Półtorak 6, Ćwiklińska 4, Idczak 2, Durak 2, Bibrzycka 2, Hylewska 0.