Ćwierćfinał, mecze 2: Artego i Energa wyrównują!

Artego Bydgoszcz i Energa Toruń wyrównały stan rywalizacji, a Wisła CanPack Kraków i CCC Polkowice są o krok od awansu do półfinałów - to efekt meczów nr 2 w ćwierćfinałach Energa Basket Ligi Kobiet.

Artego Bydgoszcz - Basket 90 Gdynia 91:86 (stan rywalizacji 1-1)

Początek spotkania był wyrównany i dopiero w drugiej kwarcie Artego potrafiło zbudować małą przewagę. To jednak nie do końca wystarczało. W trzeciej kwarcie Basket 90 znowu doszedł do głosu i wychodził nawet na prowadzenie. O wyniku mogła zadecydować czwarta część meczu, ale tak się nie stało. W samej końcówce rzut wolny Victorii Jankoskiej zapewnił dogrywkę. W dodatkowych pięciu minutach bydgoszczanki kontrolowały sytuację i dzięki temu wygrały 91:86. 21 punktów dla gospodyń rzuciła Jennifer O’Neill. Kristine Vitola zanotowała 27 punktów i 9 zbiórek.

Więcej o tym meczuGaleria zdjęć

----

Wisła CanPack Kraków - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 90:66 (stan rywalizacji 2-0)

Już po 10 minutach gry wicemistrzynie Polski prowadziły 10 punktami. W drugiej kwarcie gorzowianki odrabiały straty, ale w kolejnej znowu dominowała Wisła CanPack - pozwoliła rywalkom na rzucenie zaledwie siedmiu punktów! Ostatnia kwarta była już tylko formalnością - krakowianki zwyciężyły 90:66. Maurita Reid zdobyła 17 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty. Natalie Hurst i Julija Rytsikowa rzuciły po 11 punktów.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

-----

CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 72:59 (stan rywalizacji 2-0)

Tak naprawdę pierwsza kwarta ustawiła całe spotkanie. CCC wygrało ją różnicą dziewięciu punktów i dzięki temu mogło kontrolować wydarzenia na parkiecie. Kolejne kwarty niczego nie zmieniły, a Pszczółka nie odrobiła strat. Ostatecznie polkowiczanki zwyciężyły 72:59. Temitope Fagbenle zanotowała 21 punktów i 6 zbiórek. Dajana Butulija zdobyła 18 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

----

Energa Toruń - Ślęza Wrocław 65:49 (stan rywalizacji 1-1)

Cała pierwsza połowa była niezwykle wyrównana - żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć większej przewagi. Dopiero w trzeciej kwarcie Energa poprawiła znacznie defensywę, zatrzyma przyjezdne na dziewięciu punktach i lekko odskoczyła. W ostatniej części meczu torunianki podtrzymały ten poziom obrony i dlatego zwyciężyły 65:49 i wyrównały stan rywalizacji. Monika Grigalauskyte zdobyła 15 punktów i 7 zbiórek. Sharnee Zoll zanotowała 21 punktów i 6 asyst.