TVP Sport - 2018-04-30 18:40

21. kolejka: Lublinianki lepsze od Wisły CanPack

2018-03-04 17:32

news

W jedynym niedzielnym meczu Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS wygrała z Wisłą CanPack 81:56. Artego Bydgoszcz pokonało InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 72:60, a Energa Toruń wygrała z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 75:72 w najciekawszych sobotnich spotkaniach Energa Basket Ligi Kobiet. Jak zakończyły się inne spotkania?

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Wisła CanPack Kraków 81:56

Lublinianki od samego początku były bardziej skuteczne w rzutach bliżej kosza i dzięki temu budowały swoją przewagę. Już po pierwszej połowie prowadziły 11 punktami. Kluczowa była trzecia kwarta - Wisła CanPack nie była w stanie odrobić strat - wręcz przeciwnie - to Pszczółka grała jeszcze lepiej. Ostatecznie gospodynie wygrały 81:56. Najlepszą zawodniczką była Uju Ugoka z 23 punktami i 10 zbiórkami. 13 punktów dla przyjezdnych rzuciła Leonor Rodriguez.

Więcej o tym meczuGaleria zdjęć

-----

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Energa Toruń 72:75

W pierwszej kwarcie Energa zdobyła dziewięciopunktową przewagę i wydawało się, że będzie ją tylko powiększała. Tak się jednak nie stało, bo Ostrovia toczyła z rywalkami bardzo wyrównaną rywalizację. Ostatnią część meczu gospodynie rozpoczęły świetnie i zbliżyły się na dwa punkty. Ostatecznie jednak torunianki wygrały 75:72. Monika Grigalauskyte zanotowała 13 punktów i 9 zbiórek. Breanna Lewis miała 18 punktów i 8 zbiórek.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 60:72

Pierwsza kwarta była dość wyrównana i lepsza dla gospodyń, ale w drugiej dominowało Artego, które zagrało świetnie w obronie i dzięki temu objęło kontrolę nad meczem. W kolejnych 20 minutach bydgoszczanki grały swoje i nie pozwalały na zbyt wiele rywalkom. Ostatecznie zwyciężyły 72:60. W spotkaniu nie zagrała Julie McBride. Najlepszą zawodniczką przyjezdnych była Dragana Stanković z 18 punktami i 7 zbiórkami. 17 punktów dla gorzowianek zanotowała Natalie Hurst.

----

Basket 90 Gdynia - PGE MKK Siedlce 104:88

Dwie pierwsze kwarty kończyły się wynikiem 28:20 dla gospodyń i dały Basketowi 90 pewność w drugiej połowie. Gdynianki grały świetnie w ataku i mimo że rywalki starały się nie odstawać, to były w stanie odrabiać strat. Gospodynie przekroczyły “setkę” i wygrały ostatecznie 104:88. Najlepszą zawodniczką była Chantelle Handy z 26 punktami i 5 zbiórkami. 20 punktów dla PGE MKK rzuciła Latinka Dusanić.

-----

CCC Polkowice - Widzew Łódź 93:74

Widzew w trakcie pierwszych 10 minut dotrzymywał kroku gospodyniom, ale wszystko zmieniło się w drugiej kwarcie. CCC rzuciło aż 36 punktów i zaczęło kontrolować wydarzenia na parkiecie. Łodzianki nie były w stanie odrobić strat i dlatego to ekipa z Polkowic cieszyła się z wygranej 93:74. Temitope Fagbenle zanotowała 19 punktów i 5 zbiórek. Roksana Schmidt zdobyła 16 punktów i 7 asyst.

-----

Enea AZS Poznań - 1KS Ślęza Wrocław 68:81

Pierwsza połowa była świetna w wykonaniu Ślęzy. Wrocławianki grały pewnie w ataku i dzięki temu bez większych problemów mogły kontrolować sytuację na parkiecie. W kolejnych częściach meczu tak naprawdę tylko utrzymywały korzystny dla siebie wynik, mimo że gospodynie radziły sobie coraz lepiej. Rewelacyjne spotkanie rozegrała Tijana Ajduković, ktora zdobyła 27 punktów i 12 zbiórek. 22 punkty dla Enei AZS rzuciła Kateryna Rymarenko.