Emocje w Gdańsku i wygrana PSI Enea Gorzów Wielkopolski

,

Skuteczna gra Dominiki Owczarzak w ostatnich minutach meczu w Gdańsku, dała wygraną 78:72 PSI Enea Gorzów Wielkopolski nad DGT AZS Politechniką Gdańską. Double - double w zespole z Gorzowa Wlkp. uzbierały wspomniana Owczarzak oraz Cheridene Green.

,

DGT AZS Politechnika Gdańska - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 72:78 (15:17, 23:16, 18:18, 16:27)

Gdańsk: Davis 18, Bujniak 12, Koc 10, Ossowska 9, Hamblin 6 (11zb), Rymarenko 5, Scekic 5, Pyka 5, Rymarenko 5, Strzelczyk 2
Gorzów Wlkp.: Hristova 16, Owczarzak 15 (12as), Green 15 (12zb), Gustafson 14, Walker-Kimbrough 8, Kaczmarczyk 6, Dźwigalska 3, Szott-Hejmej 1

Bardzo wyrównana była pierwsza kwarta spotkania w Gdańska, po której to na 2- punktowym prowadzeniu były przejezdne z Gorzowa Wielkopolskiego (17:15). Sytuacja zupełnie się zmieniła w kolejnych jednak minutach, gdzie po trafieniu Sylwii Bujniak w 13 minucie było (24:19) – a po trójce Martyny Koc już (30:22). W kolejnych minutach skuteczność była w dalszym ciągu po stronie DGT AZS, która to raz po raz punktowała swoje dzisiejsze rywalki. W drużynie trenera Dariusza Maciejewskiego zawodziła przede wszystkim skuteczność, a proste błędy były „wodą na młyn” dla Politechniki Gdańskiej. Rwanymi akcjami jeszcze przed dłuższą przerwą udało się byłemu ligowemu medaliście zniwelować część strat i na drugą połowę oba zespoły wychodziły przy wyniku (38:33). Liderką w zespole z Pomorza była Sylwia Bujniak, która miała na swoim koncie 9 „oczek” – tyle samo u rywalek uzbierała Cheridene Green (jednak wszystkie z linii rzutów wolnych).

Po zmianie stron gorzowianki rzuciły się do odrabiania strat, co dało w 28 minucie remis po 48. Gdy wydawało się, że przyjezdne pójdą za ciosem – Politechnika ponownie była skuteczniejsza i na ostatnią kwartę wyszła mając pięć „oczek” przewagi (56:51). W ostatniej kwarcie drużyna trenera Dariusza Maciejewskiego w dalszym ciągu goniła rywalki i… udało się to dopiero po przewinieniu technicznym w 37 minucie. Wówczas punkty (cztery) Hristovej oraz trafienie z linii rzutów wolnych Dźwigalskiej dało wynik (72:69). W odpowiedzi skuteczna była Jowita Ossowska i ponownie był remis.

Od tego jednak momentu punkty zdobywały wyłącznie przyjezdne, a konkretnie Dominika Owczarzak (sześć punktów) – i to była kropka nad „i”. Wspomniana Owczarzak uzbierała w dniu dzisiejszym 15 punktów oraz 12 asyst, a 15 punktów i 12 zbiórek było dziełem Cheridene Green. W meczu zadebiutowała Shatori Walker-Kimbrough (PSI Enea Gorzów Wlkp.).

Na dwie minuty i 33 sekundy przed zakończeniem meczu na tablicy wyników był remis po 72, tak więc wszystko było jeszcze...