Zagłębie postraszyło w Gorzowie Wielkopolskim, CCC wygrało z GTK

,

Ostatnie 180 sekund meczu, zapewniło drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego wygraną nad CTL Zagłebiem Sosnowiec. Walker-Kimbrough rzuciła 29 punktów, a Cheridene Green uzbierała double-double. W Polkowicach CCC rozgromiło beniaminka z Gdyni aż 72:23.

,

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - CTL Zagłębie Sosnowiec 100:89 (23:24, 22:16, 23:27, 32:22)

Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 29, Hristova 22, Gustafson 21, Green 16 (15), Kaczmarczyk 10, Owczarzak 1
Sosnowiec: Wallace 22, Jarosz 16 (10zb), January 14, Jasnowska 14, Stasiuk 13, Vacković 4, Wojtala 3, Czyżewska 3

Skuteczna gra Shatori Walker-Kimbrough (29 punktów) oraz dobra gra po obu stronach parkietu Cheridene Green (16 punktów i 15 zbiórek), dała bardzo ważną wygraną gospodyń po dwóch porażkach z rzędu. Zanim jednak drużyna trenera Dariusza Maciejewskiego wygrała, to przez 35 minut musiała się dużo napracować.

Po 20 minutach gry na tablicy wyników było (45:40), by jednak po kolejnych 10 minutach przewaga gospodyń stopniała do jednego „oczka” (68:67). O wszystkim zadecydowała ostatnia kwarta, którą lepiej jednak rozpoczęły przyjezdne. Skuteczne akcje Sydney Wallace oraz Martyny Stasiuk, dały prowadzenie (74:72). W odpowiedzi trafiły koszykarki z Gorzowa Wlkp., jednak Zagłębie nie zamierzało odpuszczać. Wszystko to doprowadziło do remisu po 85 na trzy minuty i 46 sekund przed końcową syreną. Gdy wydawało się, że walka będzie do samego końca… to dwa celne rzuty zza linii 6,75 Walker-Kimbrough oraz kolejne punkty Gustafson dały wystarczającą do zwycięstwa przewagę.

CCC Polkowice - GTK Gdynia 72:23 (23:6, 14:4, 18:5, 17:8)

Polkowice: Nacickaite 26, Hampton 17 (14zb), Kantzy 9, Gertchen 8 (10zb), Telenga 6 (15zb), Gajda 6
Gdynia: Niemojewska 6, Bazan 6, Szmyrka 4, Żytkowska 3, Marcinkowska 2, Rudzka 1, Szulc 1

W Polkowicach CCC rozgromiło beniaminka z Gdyni, który już po 10 minutach przegrywał (6:23). Drużyna z Pomorza zagrała na 13% skuteczności z gry, przy 37% gospodyń. - W meczach, w których zwycięstwo jest praktycznie z góry przesądzone ciężko jest się odpowiednio skoncentrować i zagrać swoją koszykówkę – mówił trener Karol Kowalewski po zwycięstwie z „młodą Gdynią”.