1KS Ślęza Wrocław Artego Bydgoszcz Basket 90 Gdynia CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka AZS UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków

Widzew - PGE MKK: Ważny mecz dla łodzianek

informacja prasowa Widzewa Łódź | 2018-02-04 09:41

Widzew odnosi drugie zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet!

Spotkanie z PGE MKK Siedlce było niezwykle zacięte od samego początku. W pierwszej kwarcie prym na boisku w ekipie gości wiodła Oksana Mołłova, która zdobyła aż dwanaście oczek z osiemnastu jakie siedlecka ekipa uzyskała w pierwszej kwarcie (zakończonej remisem 18:18). Druga kwarta to walka punkt za punkt, a wynik oscylował blisko remisu. Nie do zatrzymania była Mołłova, która w pierwszej połowie zdobyła aż 21 oczek! Dzięki jej dobrej grze Widzew przegrywał do przerwy z ekipą z Siedlec 43:45.

W szatni musiało być naprawdę gorąco, ponieważ widzewianki zaczęły z wielkim animuszem drugą połowę spotkania. Dobrą zmianę dała Elżbieta Paździerska, która zdobyła kilka ważnych punktów w trzeciej kwarcie meczu. O końcowym wyniku miała więc decydować czwarta odsłona tego starcia, która zaczęła się dla Widzewa fatalnie. Przy stanie 56:59 kolejną trójkę rzuciła Katarzyna Trzeciak i łodzianki miały do odrobienia sześć oczek. Wtedy swój zespół do walki poderwała Roksana Schmidt, która rzuciła pięć oczek z rzędu i na tablicy było 61:62. Jednak później serią punktową dla gości popisała się Magdalena Parysek-Bochniak i Widzew przegrywał 61:66, a do końca meczu pozostało zaledwie 180 sekund! Co gorsza kolejna akcja Widzewowi punktów nie dała. Jednak niesione żywiołowym dopingiem widzewanki za sprawą duetu Schmidt - Zawidna doprowadziły do remisu po 66! Na 59 sekund przed końcem meczu dwa oczka zdobyła Trzeciak i Widzew był w trudnej sytuacji. Kolejny raz świetnie dysponowana tego dnia Zawidna zachowała zimną krew i doprowadziła do remisu 68:68! Piłkę meczową miała Gertchen jednak jej rzut minimalnie chybił celu. Hala zamarła z niepokoju, jednak ostatnia akcja gości punktów nie przyniosła i czekała nas pięciominutowa dogrywka.

Lepiej weszły w nią siedlczanki i to one uzyskały dwa oczka przewagi. Do remisu - ku radości kibiców - doprowadziła indywidualną akcją Julia Drop. W kolejnej akcji meczu faulowana przy próbie rzutu za trzy była Mołłowa, ale wykorzystała tylko jeden z nich. W końcowych sekundach dogrywki trzy rzuty osobiste wykonywała Zawidna, wykorzystała dwa z nich i Widzew prowadził 74:73! Później faul nieportowy popełniła Parysek- Bochniak (została też ukarana przewinieniem technicznym), po którym celnie dwa rzuty osobiste wykonała Schmidt i Widzew wygrywał różnicą trzech punktów. Kluczowa dla losów dogrywki okazała się akcja w obronie Kathleen Scheer, która blokiem niczym z parkietów WNBA zablokowała rzut Stępień. Na osiem sekund przed końcem na rzut rozpaczy zdecydowała się Mołłova, ale piłka nie wpadła do kosza i dwa oczka zostały w Łodzi.