22. kolejka: Niedzielne zwycięstwa Ślęzy, Wisły CanPack i Basketu 90

W niedzielę swoje mecze wygrały Ślęza Wrocław, Wisła CanPack Kraków i Basket 90 Gdynia. W hitowym spotkaniu Energa Basket Ligi Kobiet Energa Toruń wygrała z CCC Polkowice 83:73. Zwycięstwa odniosły również zespoły PGE MKK Siedlce i Artego Bydgoszcz.

Widzew Łódź - Basket 90 Gdynia 75:89

Spotkanie w dużej mierze ustawiła pierwsza kwarta, którą przyjezdne wygrały dziewięcioma punktami. Kolejne części były już zdecydowanie bardziej wyrównane, ale ciągle kontrolowane przez zespół z Gdyni. Widzew nie miał odpowiedniej siły ofensywnej, aby odrobiać strat. Victoria Jankoska zanotowała w tym meczu 23 punkty i 5 zbiórek. 19 punktów dla gospodyń rzuciła Daria Zawidna.

-----

Wisła CanPack Kraków - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 75:63

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, ale już w drugiej widać było budującą się przewagę gospodyń. Wicemistrzynie Polski krok po kroku powiększały swoje prowadzenie, a gorzowianki niewiele mogły na to zrobić. Wisła CanPack kontrolowała mecz i dzieki temu wygrała 75:63. Leonor Rodriguez zagrała świetnie - zdobyła 26 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty. Julija Rytsikowa zanotowała 15 punktów i 5 zbiórek dla przyjezdnych.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

-----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław 52:65

Po 10 minutach Ślęza prowadziła tylko sześcioma punktami, ale kluczowa okazała się druga część meczu. Mistrzynie wygrały ją aż 20:4, całkowicie dominując. Od tego momentu mogły już tylko kontrolować wydarzenia na parkiecie. Gospodynie nie były w stanie odrobić tych strat w drugiej połowie, choć bardzo się starały. Kourtney Treffers zdobyła dla wrocławianek aż 16 punktów i 11 zbiórek. Uju Ugoka zanotowała ekipy w Lublina 25 punktów i 16 zbiórek.

-----

Energa Toruń - CCC Polkowice 83:73

Pierwsza kwarta zakończyła się pięciopunktową przewagą drużyny z Polkowic, ale już w kolejnej gospodynie właściwie ją zniwelowały. Również trzecia część meczu nie była rozstrzygająca - po niej mieliśmy remis. Kluczowa okazała się ostatnia kwarta. W trakcie trzech ostatnich minut Energa zanotowała serię 13:0 (!) i dzięki temu pewnie pokonała rywalki! Aż 10 punktów zdobyła wtedy Melissa Diawakana. Najlepszą zawodniczką gospodyń była jednak Alexis Horbuckle z 20 punktami, 7 zbiórkami i 5 asystami. 25 punktów i 4 zbiórki dla CCC zdobyła Temitope Fagbenle.

-----

PGE MKK Siedlce - Enea AZS Poznań 85:83

W pierwszej kwarcie minimalnie lepsze były gospodynie, ale spotkanie było raczej wyrównane i po 20 minutach PGE MKK wygrywał tylko trzema punktami. Kluczowa była trzecia kwarta - to właśnie w niej ekipa z Siedlec powiększała swoją przewagę. Enea AZS walczyła do samego końca, ale potrafiła zbliżyć się tylko maksymalnie na trzy punkty. W samej końcówce trójkę trafiła jeszcze Katarzyna Bednarczyk, ale to gospodynie wygrały 85:83. Oksana Mołłowa zanotowała 22 punkty i 8 asyst. Jazmine Davis zdobyła 23 punkty i 9 asyst.

----

Artego Bydgoszcz - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 91:77

Początek spotkania mógł być zaskakujący, bo po trójkach Naketii Swanier i Robyn Parks zespół z Sosnowca prowadził nawet 16:6. Artego jeszcze w pierwszej kwarcie opanowało sytuację i po 10 minutach prowadziło 26:25. W drugiej części meczu bydgoszczanki zaczęły kontrolować sytuację na parkiecie. Przyjezdne nie potrafiły już odrobić strat i dlatego z kolejnego zwycięstwa cieszyły się zawodniczki trenera Tomasza Herkta. 18 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty zdobyła Dragana Stanković. 24 punkty dla JAS-FBG Zagłębia zanotowała Robyn Parks.