1KS Ślęza Wrocław Arka Gdynia Artego Bydgoszcz CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka AZS UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków

Polska pokonała Irlandię w drugim meczu towarzyskim

2018-06-03 22:03

news

Kadra Polski w zamkniętym dla publiczności meczu w hali Aqua Zdrój nie miała problemów z wygraną nad Irlandią 100:69. Podobnie jak wczoraj, dobrze zagrała Daria Marciniak - 21 punktów oraz 7 zbiórek.

Już sam początek spotkania pokazał, iż z całą pewnością to kadra pod wodzą Arkadiusza Rusina będzie rozdawać karty. Po 60 sekundach gry było 6:0, a po trafieniu zza linii 6,75 Marciniak - 21:7. Bardzo skuteczna w pierwszej kwarcie była Paulina Misiek, która rzuciła 10 z 25 punktów całego zespołu. W kolejnych minutach zdecydowanie lepsza obrona była kluczem do zdobywania punktów. Proste akcje i przewinienia rywalek, raz po raz dawały akcje 2+1. Pod koniec pierwszej połowy przewaga przekroczyła 20 punktów – 52:30. Po zmianie stron rywalki rwanymi akcjami odrabiały straty i przy przestoju Polek, trzecią kwartę zagrały na remis (20:20).

Końcówka meczu nie przyniosła większych zmian, na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki jakimi dysponował trener Rusin i każda z nich dorzuciła punkty do dorobku całego zespołu. Na minutę i 11 sekund przed końcową syreną, dwa celne rzuty wolne Stankiewicz dały wynik 100:69.

Polska - Irlandia 100:69 (25:14, 31:18, 20:20, 24:17)

Polska: Marciniak 21, Szybała 12, Misiek 10, Puss 10, Stankiewicz 10, Gertchen 9, Trzeciak 7, Dobrowolska 5, Adamowicz 5, Kotnis 1

Irlandia: O'dwyer 14, Rockall 12, Woods 11, Grace 9, E. Thornton 7, Waters 5, Mckenna 5, Dwyer 4, O'shea 2

- Gra w obu spotkaniach nie wyglądała tak jak to zakładaliśmy. Rozmawialiśmy wczoraj w sztabie, że jesteśmy na ciężkim etapie, mamy tydzień wolnego do kolejnego zgrupowania i do kolejnych gier z Portugalią. Nic nas jednak nie usprawiedliwia w obronie, ani zmęczenie ani brak szybkości. Stracić 69 punktów, to nie jest dobry wynik. Tracimy punkty w prostych sytuacjach, co nie ma prawa się przytrafiać. Punktowo lepiej zagrała Daria Marciniak i dobrze wykorzystywała przewagę pod koszem. Zabrakło trochę „gry” na desce po obu stronach parkietu, lecz jest to z całą pewnością do poprawy. Można śmiało powiedzieć, że oba spotkania zagrała dobrze – powiedział po meczu trener Arkadiusz Rusin.