,

Leszno zdobyte

Lotos PKO BP Gdynia pokonał w Lesznie miejscową PKM Dudę PWSZ 69:56. Leszczyński "Trapez" po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla podopiecznych Romana Skrzecza, które na tym samym obiekcie zdobyły Superpuchar Polski.

,

Mecz w pierwszych minutach gry był bardzo wyrównany z małą przewagą gospodarzy. Dopiero pod koniec pierwszej kwarty Lotos odskoczył na 4 punkty. Kolejna część meczu miała trzy oblicza. Na początku Lotos zdobył 6 punktów pod rząd, po czym Duda odpowiedziała serią celnych trafień, doprowadzając w pewnym momencie do remisu. Riposta gdynianek była jednak szybka i skuteczna. Do przerwy przyjezdne zdołały do przewagi z pierwszej ćwiartki, dołożyć jeszcze 2 punkty. Dużo dobrego w pierwszej połowie do gry Dudy wniosła Jinks, udowadniając, że po okresie aklimatyzacji w Polsce będzie podporą miejscowej drużyny. Natomiast wśród zawodniczek Lotosu dobrze grała praktycznie cała wyjściowa pierwsza piątka. Po przerwie spotkanie się jeszcze bardziej wyrównało. Koszykarki z Leszna uwierzyły, że są w stanie grać na równi, ze swoimi obecnymi przeciwniczkami i nie odpuszczały nawet na krok. Trzecią kwartę wygrały nieznacznie jednym punktem. Ostatnia część gry to już jednak lepsza gra Lotosu, który grając bardziej dynamicznie i skutecznie w ataku, odjechał na bezpieczną odległość, wygrywając ostatecznie 69:56. Na słowa uznania w ekipie gości zasłużyły szczególnie Snytsina, Breitreiner, Holdsclaw, Maksimovic i Leciejewska. Opanowując zbiórki na desce, udowodniły dzisiaj, że są w stanie kontrolować zdobytą kilkupunktową przewagę w meczu praktycznie przez całe spotkanie. W ekipie z Leszna prym dzisiaj wiodły dwie zawodniczki. Wspomniana wyżej Jinks i grająca bez kompleksów Makowska. Pozostałe zawodniczki zagrały na swoim poziomie. Słabsze spotkanie w barwach Dudy rozegrała dzisiaj Mieloszyńska, która nie mogła wstrzelić się dzisiaj w kosz. Powiedzieli po meczu: Roman Skrzecz, trener Lotosu PKO BP: - Cieszę się ze zwyciestwa. Ciężko trenowaliśmy w ostatnich dniach stąd drużyna miała dzisiaj stateczną formę, ale jestem przekonany że na pierwszy mecz Euroligi będziemy dobrze przygotowani. Jarosław Krysiewicz, trener PKM Duda PWSZ: - Przede wszystkim wypada pogratulować trenerowi i zawodniczkom Lotosu zwycięstwa. Była widoczna różnica w kulturze gry naszej a Lotosu. To było widać - gdy Lotos naciskał mocniej mieliśmy problemy z konstrukcją akcji i to był nasz główny problem. Pocieszam się tylko jednym, że tak broniących drużyn nie będzie w naszej lidze zbyt wiele. Oprócz Wisły i pewnie Gorzowa z resztą będzie nam łatwiej grać w ataku. Moim dziewczynom chciałbym podziękować za serce, bo o to cały czas apeluje. Dzisiaj było widać, że walczyły, starały się - na tyle nas było stać dzisiaj i tyle ugraliśmy. PKM Duda PWSZ Leszno - Lotos PKO BP Gdynia 56:69 (11:15, 15:17, 17:16, 13:21) PKM Duda PWSZ: Agnieszka Makowska 14, Constance Jinks 14, Monika Siwczak 10, Olga Żytomirska 6, Martyna Koc 6, Edyta Krysiewicz 4, Agnieszka Budnik 2, Anna Talarczyk 0, Daria Mieloszyńska 0.
Lotos PKO BP: Chamique Holdsclaw 14, Jekaterina Snytsina 13, Slobodanka Maksimovic 12, Magdalena Leciejewska 12, Anna Breitreiner 10, Paulina Pawlak 6, Natalia Waligórska 1, Patrycja Gulak 1, Magda Bibrzycka 0, Marta Jujka 0.