60
Sportklub - 2019-04-29 17:00

Wisła Can-Pack o krok od mistrzostwa

Konrad Kaptur | 2012-04-27 19:15

Koszykówka to gra błędów. Kto popełni ich mniej, ten wygrywa. O tym, jak prawdziwa jest ta maksyma przekonały się dziś na własnej skórze dziewczyny z CCC, które musiały uznać wyższość aktualnych mistrzyń Polski, choć wydawało się, że zwycięstwo mają na wyciągnięcie ręki.

Podopieczne trenera Arkadiusza Rusina przystąpiły do dzisiejszej batalii mocno zdeterminowane. Zaczęły bardzo dobrze. Pierwsze punkty zdobyła spod kosza Jantel Lavender. W odpowiedzi w podobny sposób punkty dla przyjezdnych zdobyła Taj McWilliams. Potem polkowiczanki przegrywały 4:8 i 6:9, by w 4. minucie po punktach bardzo spisującej się dziś Ivy Perovanovic wyjść na jednopunktowe prowadzenie – 10:9. Kilka chwil później "trójkę" odpaliła Evantha Maltsi, która po chwili powtórzyła swój wyczyn i CCC wyszło na pięciopunktowe prowadzenie. Ostatecznie kwarta otwierająca dzisiejszą rywalizację zakończyła się wynikiem 21:13 dla CCC. Początek drugiej odsłony to nadal dobra gra polkowiczanek, które po sześciu minutach objęły 16-punktowe prowadzenie. Od tego momentu do końca pierwszej połowy podopieczne trenera Rusina rzuciły zaledwie cztery "oczka", podczas gdy Wisła zaliczyła punktów 13 i tym samym zniwelowała straty do siedmiu. Do przerwy w szeregach gospodyń kapitalne zawody rozgrywała zwłaszcza Perovanovic, która miała stuprocentową skuteczność w rzutach dwupunktowych. Dobrze spisywały się także Jantel Lavender, która trafiła cztery spośród pięciu oddanych rzutów oraz Sharnee Zoll, która do ośmiu zdobytych punktów dołożyła jeszcze pięć asyst. W gronie wiślaczek ciężar zdobywania punktów spoczywał głównie na środkowej McWilliams, która zapisała na swoim koncie 10 "oczek". Po zmianie stron Wisła próbowała odrabiać straty i początkowo jej się to udawało. Po sześciu minutach przewaga polkowiczanek stopniała do jednego punktu. Potem jeden z dwóch rzutów osobistych trafiła Perovanovic, a po chwili geniuszem strzeleckim błysnęła Maltsi, która po raz trzeci przedziurawiła kosz rywalek zza linii 6,75 m. Po 30 minutach gry gospodynie prowadziły 51:43 i wydawało się, że pierwsze zwycięstwo w finałowej rywalizacji jest na wyciągnięcie ręki. Niestety w ostatniej kwarcie CCC popełniło kilka niewybaczalnych błędów, które Wisła Can-Pack wykorzystała bezlitośnie. Na dwie i pół minuty przed końcem meczu polkowiczanki prowadziły 55:50. Wówczas dwóch kolejnych akcji spod kosza nie potrafiła skończyć celnymi rzutami Valerija Musina. W odpowiedzi bezbłędnie spisała się dwukrotnie Ewelina Kobryn i przewaga między rywalami wynosił zaledwie jeden punkt. Na minutę i 40 sekund przed końcem Taj McWilliams dała Wiśle prowadzenie 56:55. 25 sekund później tylko raz z linii rzutów wolnych trafiła Agnieszka Bibrzycka, dla której dzisiejszy pojedynek nie był najlepszy, bo ledwie jeden celny rzut na sześć oddanych za dwa punkty to nie jest wynik, z którego zawodniczka tej klasy może być zadowolona. Wisła charakter i umiejętności pokazała w swojej akcji, kiedy do syreny kończącej mecz było 39 sekund, a polkowiczanki po dwóch celnych rzutach wolnych Perovanovic prowadziły 58:56. Wówczas Erin Philips kozłowała bardzo długo, następnie oddała piłkę do niepilnowanej Anke De Mondt, która z zimną krwią trafiła za trzy i wyprowadziła swój zespół na jednopunktowe prowadzenie. Polkowiczankom pozostało 6,4 sekundy. Tą kluczową dla losów pojedynku akcję "pomarańczowe", a właściwie Valerija Musina rozegrały źle. Rosjanka próbowała samotnie wejść pod kosz. Niestety żadna z wiślaczek jej nie sfaulowała, a piłka po jej rzucie do kosza nie wpadła i Wisła wygrała dziś po raz trzeci, co oznacza, że do mistrzowskiego tytułu brakuje jej już tylko jednego triumfu. W sobotę o 19.30 mecz numer cztery.